Renovace parketových i prkenných podlah
Za čas každá podlaha zestárne a je na ní vidět prochození, fleky, může být znečištěna či místy zničená. A to ať už se jedná o podlahu v bytě, v kanceláři nebo dokonce v tělocvičně. V těchto případech není třeba podlahu strhnout, ale lze ji úspěšně renovovat. Případné poškozené parkety vyměníme za nové, potom podlahu v několika fázích přebrousíme a naneseme kvalitní povrchovou ochranu. V případě vzniklých spár je potřeba do renovace také zařadit tmelení. A parketová podlaha vypadá zase jako nová.
Obnovení parketové podlahy
Podlahu je třeba vybrousit, případně vytmelit spáry a nanést lak. Mezi povrchové úpravy se řadí další lakování parket, voskování nebo olejování. Naše firma nabízí pouze odborně vyškolené pracovníky, kteří již tento správný postup dobře znají, takže úspěch renovace je zaručen.
Dobře ošetřené a kvalitně renovované parkety je vizitkou každého majitele nemovitosti a určitě se nevyplatí na ní šetřit. Jinak se vám může stát, že např. po roce nebo po dvou budete muset nechat celou plochu znovu přebrousit a nanést na ni kvalitnější ochrannou vrstvu laku, která vydrží parkety chránit i třeba 10-15 let.
Postup renovace
Nejdříve je potřeba starší parketovou podlahu vybrousit hrubým brusným papírem, který odstraní původní lak nebo jeho zbytky. Používáme k tomu celoplošné obroušení pásovou bruskou. Zrnitost brusného papíru při broušení začíná na zrnitosti 24, následují zrnitosti 36, 40, 60, 80, popř. 100 a nakonec se parkety vyleští. Pokud se mezi parketami objevují spáry, je třeba do nich nanést špachtlí tmel smíchaný s dřevěným prachem, který mezery uzavře. Po jeho zaschnutí odstraníme zbytky na parketách jemným brusným papírem, který zároveň podlahu i krásně vyhladí a zjemní. Následuje nanesení základního laku – 2-3 vrstvy podle zatížení podlahy. Po zaschnutí naneseme povrchový lak, opět podle zatížení podlahy v 1-2 vrstvách.
Pokládka a renovace podlah z prken Praha a její části
Hlavní rozdíl mezi parketovou a prkennou podlahou je v použitém materiálu. Zatímco parkety se vyrábí z tvrdého dřeva (dub, buk, olše, akát apod.), na prkennou podlahu používáme dřevo měkké (např. smrk, borovice, modřín atd.). Proto je u podlahy z prken nutné použít velmi odolný a pružný lak. Naši pracovníci používají převážně lak Almarit KH Top 2010. Nejdříve jej nahřejí, potom jej nanesou na dřevo. Lak se do dřeva vsákne a teprve tam vytvrdne a zajistí tak vysokou tvrdost nášlapné plochy. Poté se po mezibroušení nanáší další vrstvy laku, které zajistí ochranu podlahy na spoustu let. Materiál si sami řežeme a sušíme přírodně, takže nedochází k jeho sesychání.
Obnova podlah v tělocvičnách a sportovních halách v Praze a okolí
Při renovaci podlah v tělocvičně nebo sportovní hale používáme dvousložkový speciální pečetní lak, který zajistí podlaze protiskluzný povrch a velkou houževnatost a odolnost. Tento lak zaručí podlaze přírodní vzhled i hladký povrch, který se dobře udržuje.
Renovace podlahy v restauraci, tanečním sálu, kanceláři i v galeriích Praha
Pro taneční sály používáme zejména pečetní lak, který se nanáší ve 2-3 vrstvách. Další možností je použití speciálního tvrdého oleje a vosku. U této varianty je ale třeba počítat s tím, že se po určité době musí nátěry opakovat. Na druhou stranu má olej tu výhodu, že na něm nejsou tolik vidět škrábance a že je vůči nim mnohem odolnější, než lakovaná podlaha. Další postupy, jako je broušení a povrchové lakování parketů nebo olejování, probíhá stejně, jako v bytech nebo podobných prostorech. Při renovaci podlah v restauraci, kanceláři nebo v galerii většinou používáme pečetní lak. Jeho typ a počet nátěrů je potřeba zvolit s ohledem na zátěž podlahy, aby vydržel chránit podlahy co nejdéle.